کسب درآمد از محصولات رزینی

4
(30)

دراین پادکست از مجموعه‌ی معرفی مشاغل خانگی و کار در منزل، کسب درآمد از محصولات رزینی رو با هم بررسی می‌کنیم.

رزین اپوکسی یک ماده‌ی پلیمری و چسبناکه که درشرایط خاص به صورت جامد درمیاد و به دلیل تنوع زیاد درنوع ،طرح و رنگ از این ماده در تولید لوازم صنعتی ،لوازم خانگی ،دکوری و چیزهای دیگه استفاده میشه.

درآمد این شغل چقدره؟

تولید محصولات رزینی می‌تونه درآمدی بین 5 تا 50 میلیون رو برای تولیدکننده به همراه داشته باشه.

در ادامه بیش‌تر درمورد این موضوع توضیح میدم.

برای کسب درآمد از محصولات رزینی به چه مهارت‌هایی نیاز داریم؟

با توجه به این که محصولات رزینی تنوع خیلی زیادی دارند، بنابراین هرچقدرکه شما مهارت‌های بیش‌تری رو یاد بگیرید ،راه‌هایی هم که می‌تونید ازش کسب درآمد کنید،افزایش پیدا می‌کنه.

مهارت اول

اولین گام و چیزی که لازمه‌ی کار شماست کار با خود ماده‌ی رزینه.

به این خاطرکه موارد و نکته‌های زیادی داره و حتما باید در حین کارکردن با این ماده بهشون توجه بشه، در غیر این صورت محصول تولید شده‌ی نهایی کیفیت و مرغوبیت نخواهد داشت و درنتیجه منجر به ازبین رفتن سرمایه شما خواهدشد.

آموزش‌های مختلفی به صورت آنلاین و حضوری وجود دارندکه اگر یک سرچ در اینترنت داشته باشید به راحتی می‌تونید بهشون دسترسی پیدا کنید.

دراین آموزش‌ها معمولا‌ً کار با خود این ماده ؛ یعنی ترکیب رنگ ،ترکیب اون‌ها با چوب ،سنگ و مواد مختلف، روش‌های براق کردن کار نهایی ،ساختن قالب و مواردی از این دست آموزش داده میشه.که برای تولید خیلی ازمحصولات مثل انواع ظروف ،جاکلیدی،دکوری و مواردی مشابه با این لوازم کافیه.

محصولاتی که در بالا براتون نام بردم جزو محصولات کوچک تا متوسط به حساب میان و طیف قیمتی بین 20 تا 200 هزار تومان دارند. البته اگر در تولید اون‌ها یک روش خاص و ویژه استفاده کرده باشید قیمت اون هم به طبع افزایش پیدا می‌کنه.

اما بحث اصلی ما اینجاست که این محصولات طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی دارند و شما فقط با استفاده از همین یک مهارت می‌تونید به درآمد خیلی خوبی دست پیدا کنید.

مهارت دوم

اگرقصد دارید که محصولاتی رو تولید کنید که قیمت بیشتری داشته باشند.مسلمه که باید زحمت بیشتری هم براشون بکشید. مثل میزهای پذیرایی بزرگ ،میزهای ناهارخوری ،عسلی‌های کوچیک و محصولاتی مشابه با این مواردکه معمولاً از ترکیب چوب و رزین تولید میشن که زیبایی‌های فوق العاده‌ای دارن و البته مخاطب‌های خاص خودشون رو هم دارن.

برای تولید این محصولات مشخصه که علاوه بر این که باید کار با خود ماده‌ی رزین رو بلد باشید،باید کار با چوب رو هم یاد بگیرید.

برای کارباچوب نیازه که تا حدودی به مهارت نجاری آشنایی پیدا کنید .اما چرا تا حدودی؟ این موضوع بستگی داره که شما بخواید چه مدل محصولی رو تولید کنید.

اگر قصد داشته باشید که یک میز بزرگ رو که قیمت تقریباً زیادی هم داره ،از صفر تا صد به صورت انفرادی خودتون بسازید ،حتما لازمه که نجاری رو به صورت کامل یاد بگیرید. برای یادگیری این فن هم با صرف هزینه‌ی خیلی کم می‌تونیداز کلاس‌های نجاریِ فنی‌وحرفه‌ای استفاده کنید که متاسفانه خیلی‌ها بهش توجه نمی‌کنن.

اما اگر قصد داشته باشید که محصولاتی تولید کنید که ساخت قسمتی از اون با شما باشه ،به عنوان مثال در ساخت یک میز فقط آماده کردن صفحه‌ی رویی باشما باشه و کار ساخت سایر قسمت هارو به شخص دیگه‌ای بسپارید، نیاز دارید که تا حدودی با این مهارت آشنا باشید. که شامل کار با تجهیزات مربوط به نجاری ،کار با روغن‌ها و رنگ‌‍های مخصوصی که در این کارباید ازشون استفاده کنید و سایر جزئیاتی که بهشون نیاز دارید.البته این موارد هم توی کلاس‌های فنی‌وحرفه‌ای بهتون آموزش داده میشه.

مهارت سوم

یک نمونه دیگه از این محصولات، زیور آلات رزینی هستند که خودشون به سه دسته تقسیم میشن:

  1. زیور آلات تکی و ساده که فقط با استفاده از خود رزین و یراق‌های آماده که در بازار وجود دارند ساخته میشن. در ساخت اون‌ها به مهارت خاصی نیاز ندارید و همون کار با رزین کفایت می‌کنه.
  2. دسته‌ دوم زیور آلاتی هستن که از ترکیب چوب و رزین تولید میشن که باز هم باید در کار با چوب توانایی داشته باشید تا بتونید با ابزارهای مختلف کار کنید.
  3.  دسته سوم زیور آلاتی هستند که از ترکیب سنگ‌های زینتی و رزین ساخته میشن و معمولاً محصولاتی ازشون تولید میشه که قیمت ،زیبایی وارزش بیشتری نسبت به زیورآلات دیگه دارند. در این مورد باید کمی به جواهرسازی و تراش دادن سنگ مهارت داشته باشید،که باز هم محصولات آنلاینی در این زمینه وجود دارندو می‌تونید ازشون استفاده کنید . البته کلاس‌های حضوری هم وجود دارند که متاسفانه در شهرستان‌ها تعدادشون خیلی کمتره یا بعضا‌ً وجود نداره ، پیشنهاد می‌کنم حتما یک تحقیق دقیق در منطقتون داشته باشید و اگر مشاهده کردید حتما ازشون استفاده کنید.

سرمایه ی مورد نیاز برای کسب درآمد از محصولات رزینی چقدره ؟

باز هم باید به مواردی که من در طول این محتوا به صورت جز براتون توضیح دادم توجه کنید.اگر بخواید محصولات کوچیکی تولید کنید که در ساخت اون‌ها نیاز به یکسری تجهیزات ساده مثل یراق آلات ،قالب و خود ماده‌ی رزین داشته باشید. به 500 هزارتا 2 میلیون تومان سرمایه بسته به ابعاد و لوازم به کار رفته نیاز دارید.

اگر قصد داشته باشید که محصولاتی کمی بزرگ‌تر و با ترکیب چوب و رزین تولیدکنید،نیاز به 5 میلیون تومان سرمایه دارید که باز بخشی از اون برای خرید تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیره.

در نهایت اگر قصد داشته باشیدمحصولاتی بزرگ یا گران قیمت مثل میز،زیور آلاتی با سنگ‌های زینتی تولید کنید، به 15 تا 20 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید که باز هم بخش زیادی از اون صرف خرید تجهیزات و مواد اولیه  میشه.

برای این کار به چه قدر فضا نیاز داریم؟

در صورت تمایل به تولید محصولات کوچک مثل زیور آلات ،لوازم دکوری و ظروف می‌تونید این کاررو به راحتی در منزل انجام بدین .اما اگر قصد دارید که محصولات بزرگ تولید کنید صد در صد به فضای بزرگ‌تری نیاز دارید که پیشنهاد می‌شه بیش از 9 متر باشه.

افرادی که توی خونه‌های ویلایی زندگی می‌کنن خیلی راحت می‌تونن از فضاهای اضافی خونشون مثل ،پارکینگ و انباری و زیرزمین استفاده کنن. افرادی هم که در مجتمع‌های مسکونی و آپارتمانی زندگی می‌کنن نیاز دارن برای شروع یک کارگاه اجاره کنن که نیاز نیست خیلی خاص و درجای خوبی باشه ، یک کارگاه ساده و خارج از محل تردد هم براتون کافیه.

برای شروع از کجا ایده بیاریم؟

اصلاً با وجود اینترنت پرسیدن چنین سوالی اشتباهه . خیلی راحت می‌تونید تو گوگل جستجو داشته باشید و از نتایجی که بهتون می‌ده برای شروع کاربارزین ایده بگیرید. اگر هم می‌خواید نتایج متفاوت‌تر وبهتری رو بهتون نشون بده ، می‌تونید عنوان .جستجوی خودتون رو با استفاده از مترجم گوگل به انگلیسی سرچ کنید

کسب درآمد از محصولات رزینی

نکته‌های پایانی

اولین نکته اینه که مهم‌ترین عامل برای موفقیت در این شغل ،خلاقیت و دقت به جزئیاته. پس اگر شما شخصی هستید که که به جزئیات توجه نمی‌کنه ، بهتره که اصلاً سراغ این شغل نرید.

نکته‌ی بعدی اینه که این شغل در ایران جدیده و محصولاتش هم بین مردم اشباع نشده و خیلی‌ها حتی هنوز باهاش آشنا هم نیستن .پس می‌تونه یه بازار کار فوق العاده رو براتون به وجود بیاره و  یک فرصت عالی باشه برای اینکه در شهر خودتون بمونید و برای خودتون و خانوادتون ایجاد شغل و کسب درآمد کنید.

امیدوارم این مقاله هم براتون مفید بوده باشه و خوشحال می‌شم نظرات خودتون رو دراین‌باره با من به اشتراک بزارید.

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا 30

هنوز به این پست رای ندادی!!!!

معصومه برادران

من معصومه برادرانم و در این سایت، ایده‌ها و تجربیاتم رو در مورد کسب‌ و کارهای کوچک و خونگی با شما به اشتراک می‌گذارم. مطالب اینجا در ساختن یک کسب و کار و خلق یک زندگی جدید و بهتر یاور شماست. توی دنیای سایتم همراه من باش تا از کوچک شروع کنیم و بزرگ موفق بشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا